Netradicinė integruota anglų kalbos – žmogaus saugos – gamtos ir žmogaus pamoka

Rugsėjo 15 dieną penktos klasės mokiniams vyko netradicinė integruota anglų kalbos – žmogaus saugos – gamtos ir žmogaus pamoka „Mokomės judėdami“. Mokiniai, išklausę saugaus elgesio instruktažą ir pasižadėję būti drausmingais, draugiškais, rodyti gerą pavyzdį aplinkiniams, kartu su mokytojomis Laura Augustaitiene ir Ina Bikauskiene išvyko į Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centrą.

Vaikų ir jaunimo centre mus pasitiko mokytoja Aira Lažauninkienė, kuri supažindino su centro erdvėmis. Integruotos pamokos metu mokiniai keletą kartų keitė ugdymosi aplinką, tokiu būdu ugdymosi procesas buvo dinamiškas ir įdomus. Mokytojų paruoštas užduotis mokiniai turėjo atlikti judėdami. Vaikams patiko žmogaus saugos užduočiai reikalingą tekstą skaityti judant ant lauko treniruoklių, o gamtos ir žmogaus dalyko eksperimentą atlikti energingai laidant popierinius lėktuvėlius centro fojė. Užduočių metu įvairių sąvokų, augalų bei gyvūnų pavadinimų mokiniai mokėsi anglų kalba. Jie sužinojo, kaip angliškai vadinama pėsčiųjų perėja, šviesoforas, autobusų stotelė ir kt. Neįprasta mokiniams buvo pažinti tai, kas nuodinga, kino salėje. Dideliame ekrane rodomi nuodingi augalai, gyvūnai atrodė išties įspūdingai.

Ši netradicinė pamoka žadino kūrybiškumą, skatino iniciatyvą, padėjo mokytis judant. Jos metu vaikai mokėsi vizualiniu, audialiniu bei kinestetiniu mokymosi stiliais. Įvairių dalykų integravimas sudarė sąlygas plėtoti bendrąsias kompetencijas: kartu planuoti savo veiklą ir veikti, bendradarbiauti, siūlyti idėjas, jas įgyvendinti, išklausyti draugo nuomonę ir išsakyti savąją, valdyti emocijas bei jausmus, numatyti tobulintinas sritis.

Dėkojame Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centrui už suteiktą galimybę integruotą pamoką vesti netradicinėse aplinkose.

 

Žmogaus saugos mokytoja Laura Augustaitienė