Tarptautinis konkursas „Ventspils IT Challenge 2018“

Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos komanda lapkričio 7–9 dienomis dalyvavo tarptautinio konkurso „Ventspils IT challenge 2018“ finaliniame etape Latvijoje, Ventspilyje. Komandą sudarė 7 klasės mokiniai: Andrius Skamarakas, Deimantė Čiuplytė, Kristupas Račkauskas ir IT mokytojas Almantas Raškauskas.

Pirmąją konkurso dieną, vakarėjant, mūsų komanda atvyko į viešbutį, kur gavo po krepšelį su dovanomis. Pavakarieniavę išėjome pasivaikščioti po nuostabų Ventspilio miestą. Vėliau vyko vakaro užsiėmimai. Pagrindinis tikslas – susipažinti su naujais žmonėmis. Dalyviai turėjo susirasti žmogų iš kitos šalies ir su juo bendrauti pateikta tema, sužinoti ir apie bendrus pomėgius, ir apie skirtumus. Po to visi dalyviai buvo suskirstyti į komandas: 5 mokiniai (bent po vieną iš kiekvienos dalyvaujančios šalies) ir mokytojo. Komanda gavo mobilų kompiuterį, kuriuo naudodamasi turėjo atsakyti į daugybę klausimų.

Kitą dieną dalyviai buvo nuvežti į vietos universitetą, kuriame turėjo atlikti užduotis. Pirmoji užduotis – sukurti prezentaciją. Ruošiant ją leista rinktis iš kelių pateiktų programų. Šiai užduočiai buvo skirtos beveik dvi valandos. Po pietų pertraukos laukė kitos dvi užduotys. Antroji – sukurti sveikinimo atviruką Lietuvai, Latvija ir Estijai. Atlikdami užduotį dalyviai galėjo pasirinkti programą savo nuožiūra. Paskutinėje užduotyje reikėjo sukurti stop kadrų animaciją. Animacijoje turėjo atsispindėti komandos prisistatymas. Kol mokiniai atlikinėjo užduotis, mokytojai dalyvavo „eTwinning“ mokymuose.

Atlikę užduotis moksleiviai grįžo į viešbutį ir patirtais įspūdžiais pasidalino su mokytojais. Vakare vyko koncertas, buvo žaidžiami stalo žaidimai, dalyvaujama išmaniojoje viktorinoje apie IT. Dalyviams koncertavo grupė iš Rygos „Double Faced Eels“.

Paskutinę konkurso dieną vykome į ekskursiją. Apžiūrėjome Ventspilio išmaniųjų technologijų centrą, Livonijos pilį, Profesinio rengimo centą bei Metalo detalių gamyklą. Pasibaigus ekskursijai, vykome į apdovanojimų ceremoniją. Jos metu buvo apdovanotos geriausios komandos iš keturių klasių grupių. Visose klasių grupėse Lietuvai atstovavo 9 komandos.

Po ceremonijos pavargę, bet labai laimingi iškeliavome namo. Komandos nariai susipažino su naujais žmonėmis ir gavo neįkainojamos patirties: patobulino bendrąsias, komunikavimo bei dalykines kompetencijas.

IT mokytojas Almantas Raškauskas