STEAM projekto „Ugdome išradėją“ technologinė olimpiada

Lapkričio 25 d. mokykloje vyko VšĮ Robotikos mokyklos vykdomo neformaliojo vaikų švietimo STEAM projekto „Ugdome išradėją“ išvažiuojamasis mokymo renginys – technologinė olimpiada. Joje dalyvavo 6 komandos iš projekte dalyvavusių šalies mokyklų.

Mūsų mokyklai atstovavo 5, 6 klasių mokinių – H. Mockevičiaus, K. Račkausko, A. Skamarako, J. Žiurinsko – komanda „Nematomos skrybėlės“.

Renginio pradžioje „specialieji agentai“ olimpiados dalyviams demonstravo ateities technologiją – spausdinimą 3D spausdintuvu. Spausdinimas 3D – tai procesas, kurio metu kompiuterinis objekto 3D modelis yra paverčiamas realiu daiktu, t. y. lydant specialų ekologišką plastiko siūlą liejamas norimas gaminys.

Prasidėjus olimpiadai, komandos gavo specialius „slaptuosius vokus“ su užduotimis. Atplėšę juos dalyviai rado 12 užduočių: programuojant su „Micro:bit“ atrakinti kuo daugiau seifų. Kiekvienas seifas buvo apsaugotas skirtingo saugumo lygio sistema, todėl už atrakintą seifą, priklausomai nuo sudėtingumo, buvo skiriama skirtinga taškų suma.

Jau nuo pat pirmos užduoties mūsų mokyklos komanda „Nematomos skrybėlės“ išsiveržė į priekį: draugiškai pasiskirstę užduotis, užtikrintai pirmavo ir, surinkę daugiausiai taškų, tapo nugalėtojais. Mūsų komandos mokiniai buvo apdovanoti diplomais ir taurėmis, kurios buvo atspausdintos 3D spausdintuvu.

D. Skinkienė, neformaliojo ugdymo mokytoja